KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10392565
*
nr 1039 2565
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), 1915, "efter marknaden" 21x28
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2016
kl 18:09:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 17:37:25
1
Vinnande bud
23/5 12:57:51
2
800 kr
23/5 12:57:51
1
900 kr (Budbetjänt)
23/5 13:01:40
2
1.000 kr
23/5 13:01:40
1
(budbetjänt)
23/5 17:51:37
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8105 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1039 2565
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), 1915, "efter marknaden" 21x28
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 17:37:25 | 1 | Vinnande bud |
23/5 12:57:51 | 2 | 800 kr |
23/5 12:57:51 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/5 13:01:40 | 2 | 1.000 kr |
23/5 13:01:40 | 1 | (budbetjänt) |
23/5 17:51:37 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8105 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34